Bli medlem i Järla IF FK!

TRÄNINGSTIDER APRIL

2016-03-17 12:51
Så har vi fått klart träningstiderna för April månad. Vi har gjort vårt yttersta för att alla ska bli så nöjda som möjligt.

Under april månad är det som vanligt trångt då vi inte har tillgång till alla de planer som vi har från maj då naturgräsplanerna tillkommer.

ni som är ledare i följande åldersgrupper:
P05, F05, Herr, Dam-U, P-junior, P99 och P00 Observera att er träningstid den 5 april blir påverkad då våra damer spelar Viktoria Cup match mot Hammarby kl 19.00 på Nacka IP1. Det gör att 05:orna ni får avsluta lite tidigare, Herr ni får ha en alternativ träning, och Dam-U, p-junior, p99 och p00 ni får ev dra igång något senare än 20.30.

TRÄNINGSTIDERNA HITTAR NI HÄR

Nyhetsarkiv

Intersport
Craft
Nacka Tryck Reklam
Stiftelsen Dunross
Maxi Nacka
Folksam - idrottsförsäkring
Vi samverkar med RF-SISU Stockholm

Järlas Webshop

Intersport

Stolta Sponsorer

CraftNacka Tryck ReklamStiftelsen DunrossMaxi NackaFolksam - idrottsförsäkringVi samverkar med RF-SISU Stockholm
Bingo Stockholm - Alla hallar